Tel:
  (312) 287 53 19

Su Kirliliği Yönetim Eğitimi

Eğitim Takvimi

Devamı

Referanslar

Devamı

E-Katalog

Devamı

Sertifika Doğrulama

Devamı

 

 
Su Kirliliği Yönetim Eğitimi
 
 
Su Kirliliği Yönetim Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Su kirliliği, küresel olarak büyük bir sorun olduğu gibi, birçok ölüm ve salgın hastalık olaylarının nedeni olarak görülmektedir .Günde 14,000 insan doğrudan veya dolaylı olarak su kirliliğinin neden olduğu hastalıklar sonucunda yaşamını yitirmektedir. Buna ek olarak gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerde görülen akut sorunların yanında, bu kirliliğin azaltılması için çalışmalar yapılmaktadır. Bugün dünyada yüzde olarak en çok kirli su havzasına sahip olan ülke Amerika Birleşik Devletleri'dir. Son zamanlarda yapılan ulusal bir araştırmada bu ülkedeki nehir havzalarının yüzde kırk beşi, göl havzalarının yüzde kırk yedisi, liman ve haliçlerin yüzde otuz ikisi kirlenmiş durumdadır.
Su kirliliği kavramı, genel olarak insanların neden olduğu etkenlerden dolayı oluşan kirliliği tanımlamak için kullanılır. Ancak kimi zamanlarda bazı canlı türlerindeki bozulan dengeler sonucunda da diğer canlılarca su kirliliği oluşabilmektedir. Doğal yoldan oluşan su kirliliğinin nedenleri arasında yanardağlar, aşırı alg üremesi, rüzgarlar ve depremler yer almaktadır. Bunların dışında su kirliliği sınıflandırmalarında farklı ölçütler ve farklı kirlilik çeşitleri bulunmaktadır.
 
 
Su Kirliliği Yönetim Eğitimi İçeriği:
  • Su kirliliği kategorileri
  • Yeraltı suyu kirliliği
  • Su kirliliği kirleticilerin taşınımı ve tepkimelerinin nedenleri
  • Su kirliliği ölçümü
 
 
Su Kirliliği Yönetim Eğitimi Süresi:
Şirketimiz tarafından Su kirliliği yönetim eğitimi için öngörülen süre 1 gündür. Su kirliliği yönetim eğitimi için öngörülen bu süre Su kirliliği yönetim eğitimi alacak kişi sayısına göre değişebilir.
 
 
Su Kirliliği Yönetim Eğitimine Kimler Katılabilir:
Bünyesinde su kirliliği kontrolü yapan  tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan teknik personel ve yerel yönetimlerdeki teknik personel ve arıtma çamurları projelendirmesi yapan herkes.
 
 
Su Kirliliği Yönetim Eğitimi Sertifikası
Kurs sonunda katılımcılara Su kirliliği yönetim eğitimi sertifikası (katılım sertifikası) verilecektir.
 
 
 

Eğitim başvurusu için tıklayınız

SON EĞİTİMLERİMİZ

Vermiş olduğumuz son eğitimler aşağıda verilmiştir.